Kontakt:
534-814-814
534-815-815

Osuszacze powietrza

Osuszacze adsorpcyjne

Zasady działania osuszaczy adsorpcyjnych oparte są na właściwościach chemicznych i fizycznych materiału adsorpcyjnego użytego do zatrzymywania cząstek pary wodnej.

Zimna regeneracja osuszaczy Ultrapac, bez użycia urządzenia grzewczego, oparta jest na wykorzystaniu części suchego sprężonego powietrza, przepływającego w przeciwprądzie względem nasyconej wilgoci.

Ciśnienie wydmuchu jest utrzymywane na stałym poziomie i stałym przepływie, bez względu na obciążenie.
$0.00

Osuszacze ziębnicze

Zalety osuszaczy chłodniczych serii MDX ( OP )

- prosta budowa
- wysoka jakośc wykonania a przez to wysoka niezawodność
- inteligentny spust kondensatu (uruchamiający się tylko w przypadku nagromadzenia kondensatu
- konkurencyjna cena

Po co stosować osuszacz ziębniczy ?

Osuszacz ziębniczy ma za zadanie w instalacjach sprężonego powietrza, eliminację wody i oparów oleju sprężarkowego. W procesie sprężania wytwarza się znaczna ilość ciepła, tak więc sprężone powietrze po opuszczeniu sprężarki jest na tyle gorące, że w zetknięciu z warunkami zewnętrznymi na zasadzie różnicy temperatur skrapla się woda zmieszana z oparami oleju. Przy nowoczesnych maszynach zasilanych sprężonym powietrzem zastosowanie osuszaczy ma priorytetowe znaczenie, wytrącanie wody poza układ przedłuża żywotność wszystkich urządzeń zasilanych powietrzem.
$0.00

 

Po co stosować osuszacz powietrza ?

Osuszacz ziębniczy czy też adsorpcyjny ma za zadanie w instalacjach sprężonego powietrza, eliminację wody i oparów oleju sprężarkowego. W procesie sprężania wytwarza się znaczna ilość ciepła, tak więc sprężone powietrze po opuszczeniu sprężarki jest na tyle gorące, że w zetknięciu z warunkami zewnętrznymi na zasadzie różnicy temperatur skrapla się woda zmieszana z oparami oleju. Przy nowoczesnych maszynach zasilanych sprężonym powietrzem zastosowanie osuszaczy ma priorytetowe znaczenie, wytrącanie wody poza układ przedłuża żywotność wszystkich urządzeń zasilanych powietrzem.